Dziennikarstwo

Wysyłając zgłoszenie na staż do Czwórki Polskiego Radia, miałam nadzieję przeżyć fajną przygodę i osobiście poznać osoby, których głosy towarzyszyły mi każdego dnia. Kiedy otrzymałam zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną nie miałam jeszcze pojęcia, jak bardzo zmieni się moje życie.

Małgorzata Zmaczyńska
Oczywiście zgodnie z oczekiwaniami, poznałam całą Ekipę, która od lat tworzyła moją ulubioną stację radiową. Nie  spodziewałam jest jednak szeregu niesamowitych wydarzeń i ludzi, którzy stanęli na mojej drodze. Każdy realizowany przeze mnie temat, niósł za sobą kolejne znajomości i ciekawe historie.

Podczas pracy w Radiu przeprowadziłam setki, mniej lub bardziej poważnych, sond ulicznych, dziesiątki wywiadów i kilka tysięcy niezapomnianych rozmów – od Martyny Wojciechowskiej po Świętego Mikołaja prosto z Laponii.

W pewnym momencie zapragnęłam nowych wyzwań i rozpoczęłam swoją przygodę z telewizją – najpierw przy produkcji programu Nowy Gadżet w TVN Turbo, a następnie w Telewizji Wirtualnej Polski. Przez prawie rok byłam  współodpowiedzialna za to, aby widzowie, pijąc poranną kawę mogli obejrzeć ciekawy program i dobrze rozpocząć dzień. W późniejszym czasie, dołączyłam do redakcji programu rozrywkowego, w którym nie tylko miałam wpływ na część merytoryczną, ale również,  już bezpośrednio, odpowiadałam za kontakt z gwiazdami.

W tym momencie wróciłam do miejsca najbliższego mojemu sercu i co tydzień prowadzę audycję w warszawskim Radiu Kampus.