[36.] Jak kupuje się lajki na Instagramie? Wojtek Kardyś o przyszłości influencer marketingu

Żyjemy w czasach, kiedy niemal każdy to influencer. Z jednej strony nie ma w tym nic dziwnego. Chcemy mieć poczucie, że jesteśmy ważni i ludzie liczą się z naszym zdaniem. Z drugiej jednak strony, jeśli wszyscy będą autorytetami – to nie będzie nikt.

Dotychczas osobami, które naśladowaliśmy i liczyliśmy się z ich zdaniem były: gwiazdy muzyki, kina, top modelki oraz ludzie szczególnie zasłużeni dla historii świata. Od momentu, gdy social media wtargnęły do naszego życia – wypełniając jego znaczą część – sporo się pozmieniało. Obecnie podglądamy i wzorujemy się na “zwykłych ludziach” na YouTubie, Snapchacie i Instagramie.

Influencerzy na Instagramie


Liczby obserwatorów najpopularniejszych kont robią ogromne wrażenie (setki milionów fanów). Oczywiście na szczycie rankingów są osoby ze świata sportu lub show-biznesu, co naturalnie tłumaczy ich popularność. Jeżeli jednak nasze życie nie potoczyło się tak kolorowo, social media wciąż dają nam możliwość “bycie kimś”.

Przeglądając Instagram znajdziemy miliony profili należących do “zwykłych ludzi”, którzy zgromadzili wokół siebie po kilkadziesiąt tysięcy followersów. Zyskują naszą sympatię tym, że są tacy jak my – jedzą owsianki, uprawiają sport, czytają książki lub grają w gry.

Z biegiem czasu odnosimy wrażenie, że nie jest to kolejna osoba z internetu, tylko nasza dobra koleżanka, której życie obserwujemy. Ponieważ polegamy na zdaniu znajomych, to chętnie obejrzymy wskazany przez nich film lub… kupimy polecany produkt.
Nic dziwnego, że firmy chętnie nawiązują współpracę z osobą, za którą stoi rzesza oddanych obserwatorów. Problem pojawia się wówczas, gdy Ci obserwatorzy pochodzą głównie z Turcji, ponieważ zostali kupieni…

O tym właśnie usłyszysz w dzisiejszym odcinku Podcastu RADIOaktywnego. Moim gościem jest Wojtek Kardyś – autor głośnego artykułu dla Noizz o kupowaniu lajków i followersów. Jego wpis odbił się bardzo głośnym echem nie tylko wśród przeciętnych Polaków, ale przede wszystkim w branży marketingowej.

Wojtek opowiedział mi:
– Jak kupuje się lajki i followersów na Instagramie?
– Co zrobić, aby być popularnym?
– Kim jest influencer I jak zostać influencerem?
– Jak zarabiać na Instagramie?
– Ile kosztuje lokowanie produktu?
– Dlaczego Twoja kampania na instagramie nie działa?
– Czy influencer marketing to ściema?
– Jaka jest przyszłość Internetu?

Subskrybuj:  iTunes | Android | RSS | tunein | Stitcher|YouTube| Spotify

Linki
Tu znajdziesz Wojtka:
Twitter
LinkedIn 
Artykuł Noizz o kupowaniu lajków
Artykuł Noizz o appkach do edycji zdjęć
Zdjęcie Kuby Wojewódzkiego z lokowaniem produktu

Zobacz także:
[9.] Jak ogarnąć życie i odnieść sukces w Internecie?

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *