[37.] W dupach się poprzewracało, czyli Hania Es szczerze o depresji, szpitalu psychiatrycznym i coachingu

Każdemu zdarza się gorszy moment, dzień lub nawet tydzień. Jednak co w sytuacji, gdy tych złych dni jest więcej, niż dobrych? Ciągle nas coś smuci, martwi, niepokoi lub wkurza. Nie mamy chęci, albo zwyczajnie – sił do działania.
Depresja? Nie! To tylko przemęczenie/ chandra/ dół/ albo zbliżający się okres…

No właśnie. W przypadku chorób psychicznych, wyjątkowo łatwo jest nam bagatelizować znaki, które wysyła organizm. Co jednak ciekawe, gdy tylko zaczyna boleć nas gardło, od razu wiemy, że w środku coś nie gra i albo idziemy do apteki po sprawdzone leki, albo do lekarza, który sprawdzi, w jakim stanie jest nasze zdrowie.

Depresja, jak cukrzyca?


Dlaczego, w czasach, gdy zaburzenia psychiczne dotykają coraz większy procent społeczeństwa, wciąż należą do tematów tabu? Dlaczego na wieść o czyjejś depresji, reagujemy stwierdzeniem “w dupach się poprzewracało – wymyśla sobie problemy”?

Do dzisiejszego odcinka Podcastu zaprosiłam Hanię Sywulę – w Internecie znaną jako Hania Es. Na swoim kanale na YT, bez owijania w bawełnę, mówi o przebytej depresji, myślach samobójczych, pobycie w szpitalu psychiatrycznym i innych trudnych, a jednak nieporuszanych publicznie kwestiach.
Od dawna chciałam poznać Hanię, ponieważ jest niezwykle pozytywną (sic!) i inteligentną dziewczynę. Jednak nasza rozmowa była dla mnie tym ważniejsza, że sama doświadczyłam różnych problemów związanych z psychiką. Zdecydowałam się na nagranie tego podcastu, aby pokazać innym osobom, być może również zmagającym się z jakimiś zaburzeniami, że nie są same, a choroby psychiczne są tak samo ważne, jak te fizyczne.

Z rozmowy dowiesz się:
– jakie są objawy depresji?
– gdzie szukać pomocy, gdy pojawiają się myśli samobójcze?
– dlaczego “Wyszłam z niemocy i depresji” Beaty Pawlikowskiej, to zła książka?
– jak wygląda pobyt w szpitalu psychiatrycznym?
– jak rozpoznać zaburzenia odżywiania?
– dlaczego należy zdelegalizować coaching?

Subskrybuj:  iTunes | Android | RSS | tunein | Stitcher|YouTube| Spotify

Linki

Kanał Hani
Mój Instagram 

Zobacz także: http://www.zmacznego.com/2018/04/instrukcja-obslugi-czlowieka/

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *