[32.] Gdyby Poniatowski był programistą… plus znane powiedzenia, które nie ma sensu #CoTyGadasz

Mamy poniedziałek, a to oznacza, że czas na kolejny odcinek podcastu, tym razem z serii “Co Ty gadasz?”. Długo zastanawiałam się, czego powinna dotyczyć moja dzisiejsza rozkmina. Głowiłam się nad tym kilka dni, aż ostateczny pomysł pojawił się godzinę przed planowanym nagraniem.

Po spotkaniu z Gabrysią Czarską, którą dotychczas znałam tylko z Instagrama (@gabriella.czarska), dokładnie wiedziałam,
o czym chcę pogadać. Gabi jest niezwykle śliczną dziewczyną, do tego szczupłą, wysportowaną i naprawdę ogarniającą życie. Wszystkie te wnioski wyciągnęłam obserwując ją w internecie.

A gdyby rzucić to wszystko i zacząć programować?

Jednak dopiero po rozmowie na żywo, uświadomiłam sobie, jak o dużej części jej życia nie miałam pojęcia! Okazało się bowiem, że ta piękna blondynka, obroniła właśnie licencjat z informatyki na UJ (nawet nie będę próbowała przytoczyć tematu jej pracy! Coś o neuronach..) i pracuje jako programistka! Nie mogłam nie skorzystać z okazji, aby podpytać ją o jej pracę oraz o programowanie. Powiem szczerze, że bardzo intensywnie zaczęłam się zastanawiać, czy może i ja powinnam spróbować swoich sił?

Dziwki, pieniądze i alkohol, czyli PRAWDZIWA lekcja historii

Rozmowa z Gabi oraz program na YouTube, który odkryłam niedawno, skłoniły mnie do rozmyśleń, jaki sens ma to, czego uczymy się w szkole. Kanał na YT, o którym mowa to “Historia bez cenzury”. Jak sam tytuł wskazuje, autorzy przedstawiają nam wydarzenia, które są opisywane w podręcznikach szkolnych, jednak z “małym” zastrzeżeniem. Nie są one wycinane z kontekstu (alkoholu, biznesów, romansów, intryg).

Po obejrzeniu już zaledwie kilku filmów stwierdziłam, system szkolnictwa wymaga poprawy. Zamiast wbijać nam do głowy zupełnie nieistotne daty, powinien albo pozwolić na wprowadzenie do książek faktów, które nie zawsze są “poprawne politycznie”, albo zastąpić przedmioty w pełni teoretyczne – tymi praktycznymi, jak np. programowanie.

Całą rozkminę możecie posłuchać w podcaście. Dodatkowo usłyszycie w nim o dwóch podcastach (i ich konkretnych odcinkach), które szczególnie gorąco polecam w tym tygodniu. A także dowiecie się, które popularne powiedzenie nie ma najmniejszego sensu!


Subskrybuj:  iTunes | Android | RSS | tunein | Stitcher|YouTube|Spotify

Linki:
Wersja wideo podcastu:
https://www.youtube.com/podcastRADIOaktywny

Podcast na Spotify:
https://open.spotify.com/show/2zPgVgYN4gOpoiRd51BKOO?si=At2TbYDxSRipb-A61hQeRw

Instagram Gabi
https://www.instagram.com/gabriella.czarska/

Kanał “Historia bez cenzury”
https://www.youtube.com/channel/UCRWskElXZvb3q0W5JopPTnQ

#24 odc. podcastu “Kreatywne Zagłębie”

#24 Klaudia Roksela – Gryfnie czyli fajnie

#26 odc. podcastu “ZAWODOWCY”

ZAWODOWCY #026 – Oskar Maliszewski – Jak zostałem pilotem prywatnych odrzutowców?

 

Zobacz także:
Gap year – najlepsza decyzja w życiu? #CoTyGadasz

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *