[10.] ZIMNE NÓŻKI, czyli rzeczy, których nie wiedziałam, zanim zaczęłam pracować w MEDIACH

Nie ma szczerszej miłości, niż ta do jedzenia? Jeszcze parę lat temu, podpisałabym się pod tym wszystkimi kończynami (tak, tak – również nieczytelnie stopami). Priorytety w życiu ulegają zmianie i obecnie moje serce należy do RADIA. Właściwie jest to zwykły truizm, bo wystarczy przeanalizować stronę główną, aby stwierdzić, że kuchnia spadła na dalszy plan.

Nie oznacza to jednak, że nie gotuję, a tym bardziej – nie jem! Wręcz przeciwnie. Aura za oknem najlepiej motywuje, do przygotowywania domowych, ciepłych posiłków. Natomiast rzadko kiedy, są to dania, które zasłużyłyby na uwiecznienie ich na blogu (częściej trafiają na Instagram).

Ale wracając do meritum – radio, a co za tym idzie – PODCAST – przejęły bloga. I dziś przychodzę do Was z kolejnym odcinkiem. Planowałam go nagrać od momentu, kiedy zapadła decyzja o stworzeniu podcastu. Realizacja zajęła jednak trochę czasu, ponieważ potrzebowałam właściwego gościa. Gościa, który ma wiedzę i nie boi się kontrowersji, bo właśnie taki jest temat naszej rozmowy!

Czego nauczyła mnie praca w mediach?

praca w mediach

Od momentu, kiedy prawie trzy lata temu związałam się z mediami, moje spojrzenie na nie, uległo diametralnej zmianie. Dziś już wiem, jak wyglądają portale/radiostacje/telewizje od kuchni i jakie sekrety skrywają przed “zwykłymi śmiertelnikami”. I właśnie o tym wszystkim jest dzisiejszy odcinek Podcastu RADIOaktywnego. Do rozmowy zaprosiłam Łukasza Głombickiego – obecnie szefa komunikacji w LifeTube i wykładowcę w Collegium Civitas, a wcześniej dziennikarza w licznych redakcjach, takich jak m.in. Gazeta.pl/NaTemat.pl czy TVN CNBC.

Dowiesz się m.in.:
– Jakie tajne bazy danych tworzą redakcje na całym świecie?
– Kto wygra starcie przyjaźń vs media publiczne?
– Jak tworzy się telewizyjne belki?
– I czy YouTube przejmie kontrolę nad młodzieżą?

Łukasz okazał się fantastycznym rozmówcą, który ma naprawdę wiele do opowiedzenia. Dlatego już mogę Was zapewnić, że spotkamy się ponowie, ponieważ nawet w połowie nie zdążyliśmy wyczerpać tematu 🙂

Listen to “[10.] ZIMNE NÓŻKI, czyli rzeczy, których nie wiedziałam, zanim zaczęłam pracować w MEDIACH” on Spreaker.
Subskrybuj:  iTunes | Android | RSS | tunein | Stitcher

Zobacz także: [9.] Jak ogarnąć życie i odnieść sukces w Internecie

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *